پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

رییس اداره نگهداری راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم خبرداد: با اعتباری بالغ بریکصد میلیارد ریال طرح بهسازی افزون بر 21 کیلومتر ا زکمربندی قم – اراک عملیاتی شد .


اجرایی شدن طرح بهسازی کمربندی قم – اراک

تاریخ انتشار: 1399/03/26

​به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم ، درراستای صیانت از راهها و ارتقا سطح ایمنی و تسهیل ترافیک کمربندی قم – اراک ، طرح بهسازی این بزرگراه عملیاتی گردید .
رییس اداره نگهداری راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم ضمن اعلام خبر فوق اضافه کرد : اجرای این طرح از اسفندماه سال گذشته آغاز و ان شالله تاپایان شهریورماه سالجاری به بهرداری خواهد رسید .
محمدرضا زید آبادی با یادآوری این مهم که به دلیل ترافیک غالبا سنگین این محور ، اعمال محدودیت ترافیکی درآن با دشواری انجام پذیر است خاطر نشان ساخت : بحمدالله با هماهنگی های به عمل آمده و عزم جدی مسئولان و مجریان طرح ، ان شالله دربازه زمانی اعلامی این پروژه تکمیل خواهدشد.
وی هزینه اجرایی این طرح را بالغ بر یکصد میلیارد ریال دانست و تصریح کرد : مبلغ یاد شده از محل اعتیارات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور تامین شده است .
زیدآبادی طول مسیر اجرایی  پروژه را افزون بر 21 کیلومتر (دردوباند شمالی و جنوبی ) برآورد کرد و عنوان نمود : درباند شمالی ( مسیر رفت ) این طرح به صورت آسفالت لایه نازک و به طول بیش از 9 کسلومتر درحال اجرا می باشد .
وی از ویژ گی های این نوع آسفالت که برای نخستین باراست که درکمربندی قم – اراک اجرا میگردد به تسریع دراجرا اشاره کرد و یادآور شد : درآسفالت لایه نازک ، ضخامت لایه آسفالتی حداکثر 3 سانتی متر و دوره ضمانت پنج ساله می باشد.
زید ابادی ادامه داد : همچنین دراین روش ( آسفالت پلیمری لایه نازک ) از کیفیت مطلوبتری درمقایسه باروش سنتی برخوردارست .
رییس اداره نگهداری راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم عرض اجرایی پروژه را درباند شمالی متغیر و بین 11 الی 11/5متر برآورد کرد و اظهار داشت : طول مسیر اجرایی پروژه درباند جنوبی ( مسیر برگشت ) کمربندی قم – اراک 12 کیلومتر می باشد .
زیدآبادی درخصوص دامنه اجرایی این طرح نیز عنوان کرد : درقالب بهسازی کمربندی امام علی ع شهر قم، عملیات درزگیری ، لکه گیری و روکش آسفالت نیزبه مرحله اجرا در می آید.
وی درحاتمه ضمن یادآوری مجدد ترافیک غالبا پر حجم کمربندی امام علی ع و دشواری های خاص اعمال محدودیت ترافیک درآن تاکید کرد : از کاربران محترم جاده ای و همچنین کسبه و اهالی محلی که درمجاورت  این بزرگراه مستقر می باشند ، به طور جد درخواست میگردد ضمن رعایت کامل جوانب ایمنی ، همکاری و تعامل لازم را با مجریان طرح داشته باشند .مشخصات:
نظرات: *